Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Indian ink drawing 14409342



*

nr 1440 9342


INDIAN INK DRAWING

unidentified artist. Signed with monogram, hustak Paris. Image dimensions: 24x34, outer dimensions including frame: 30x39 cm,


Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, hustak Paris. Bildmått: 24x34, yttermått inklusive ram: 30x39 cm


Droit De Suite

Yes

Estimate:

300

Sold:

SEK 200

Auction date:

Monday December 20 2021
at 19:41:31


  • Bid history
Time Bidder Bid
19/12 14:43:40 1      100 kr
19/12 21:55:40 2      150 kr
20/12 19:33:11 3      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hustak paris tusch vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr