KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 15001029

nr 1500 1029

John Bauer

(1882-1918), Sverige

Tusch, Illustration, troll på marknad. Signerad John Bauer 07. Bildmått: 23,5x16 cm, yttermått inklusive ram: 35x28 cm

John Bauer, svensk konstnär född i Jönköping 1882, död 1918.

Utrop:

30.000 kr

Såld:

104.000 kr

måndag 31 oktober 2022
kl 21:12:12

  • Klassiska
  • 31 okt

Klassiska

Läs mer om Klassiska

John Bauer

Läs mer om John Bauer