ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2633039
*
nr 263 3039
Spegel
50-tal, teakram, 122x62
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 september 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/8 20:29:08
1
100 kr
27/8 22:00:17
2
250 kr
28/8 16:12:40
3
300 kr
30/8 13:00:28
4
350 kr
1/9 11:07:03
2
450 kr
1/9 15:12:35
5
450 kr
1/9 15:13:25
5
500 kr
1/9 15:59:52
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teakram
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 263 3039
Spegel
50-tal, teakram, 122x62
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 550 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 september 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/8 20:29:08 | 1 | 100 kr |
| 27/8 22:00:17 | 2 | 250 kr |
| 28/8 16:12:40 | 3 | 300 kr |
| 30/8 13:00:28 | 4 | 350 kr |
| 1/9 11:07:03 | 2 | 450 kr |
| 1/9 15:12:35 | 5 | 450 kr |
| 1/9 15:13:25 | 5 | 500 kr |
| 1/9 15:59:52 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teakram
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



