KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114257
nr 1411 4257
Carl Alexius Berndtson
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad. Olja på duk, 41x51, yttermått inklusive ram: 50x61 cm
Carl Alexius Berndtson, svensk bildkonstnär född 1918 i Stockholm.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 19:26:06
12/8 11:12:02
Carl Alexius Berndtson
Läs mer om Carl Alexius Berndtson