KONST / Litografier / Färglitografi 14456019
nr 1445 6019
Maria Hillfon
(f. 1945), Sverige
Fjädrar. Signerad, numrerad 210/250. Färglitografi, bildmått: 24x19, yttermått inklusive ram: 42x34 cm
Maria Hillfon, svensk målare, grafiker och textilkonstnär född 1945.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 31 januari 2022
kl 20:29:29
26/1 12:34:54
150 kr
27/1 20:20:35
Maria Hillfon
Läs mer om Maria Hillfon