Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 11482333



*

nr 1148 2333


Uno Stallarholm

(1894-1974), Sverige


Uno Stallarholm (1894-1974), Sweden. Porträtt av hans syster, signed, 60x40,


MIXED MEDIA, Porträtt av hans syster, signerad, 60x40


Uno Stallarholm, Swedish painter, graphic artist, draughtsman, born 1894, dead 1974.

Withdrawn

Auction date:

Monday December 4 2017
at 18:51:45



  • Artist/Designer

Uno Stallarholm

Uno Stallarholm, Swedish painter, graphic artist, draughtsman, born 1894, dead 1974.

Read more about Uno Stallarholm
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno stallarholm vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr