KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 15805009
nr 1580 5009
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Blyertsteckning, Figurer. Signerad. Bildmått: 21x16 cm, yttermått inklusive ram. 57x47 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
2.400 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 20 november 2023
kl 20:54:00
300 kr
350 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
400 kr
450 kr
500 kr
600 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.300 kr
1.400 kr
1.500 kr
1.600 kr
1.700 kr