KONST / Litografier / Färglitografi 9658456
*
nr 965 8456
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Färglitografi, Uno Vallman (1913-2004), Vinterlandskap, 147/290, motivet: 40 x 47
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juni 2015
kl 19:56:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/5 18:22:15
1
150 kr
31/5 10:29:32
2
150 kr
31/5 10:29:32
1
150 kr (Budbetjänt)
31/5 10:30:42
2
200 kr
1/6 19:42:53
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik landskap landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman vinterlandskap vintermotiv
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09
*
Uno Vallman
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
nr 965 8456
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Färglitografi, Uno Vallman (1913-2004), Vinterlandskap, 147/290, motivet: 40 x 47
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 juni 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/5 18:22:15 | 1 | 150 kr |
31/5 10:29:32 | 2 | 150 kr |
31/5 10:29:32 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
31/5 10:30:42 | 2 | 200 kr |
1/6 19:42:53 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik landskap landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman vinterlandskap vintermotiv
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09