KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Collage 11435013

nr 1143 5013

Elli Hemberg

(1896-1994), Sverige

Elli Hemberg (1896-1994), "Collage I i blått", monogramsignerad, bladets mått: 16x15

Elli Hemberg, svensk bildkonstnär född 1896, död 1994 .

Utrop:

800 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 13 november 2017
kl 19:54:47

Elli Hemberg

Läs mer om Elli Hemberg