ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10471390
*
nr 1047 1390
Spegel
50/60-tal, Teak, höjd: 117x35
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 augusti 2016
kl 19:24:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/7 11:42:14
1
200 kr
1/8 13:03:39
2
200 kr
1/8 13:03:39
1
200 kr (Budbetjänt)
1/8 13:09:54
2
300 kr
1/8 16:06:23
1
350 kr
1/8 19:11:39
3
400 kr
1/8 19:15:57
1
450 kr
1/8 19:19:18
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1047 1390
Spegel
50/60-tal, Teak, höjd: 117x35
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 augusti 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/7 11:42:14 | 1 | 200 kr |
| 1/8 13:03:39 | 2 | 200 kr |
| 1/8 13:03:39 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 1/8 13:09:54 | 2 | 300 kr |
| 1/8 16:06:23 | 1 | 350 kr |
| 1/8 19:11:39 | 3 | 400 kr |
| 1/8 19:15:57 | 1 | 450 kr |
| 1/8 19:19:18 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



