KONST / Skulptur & konsthantverk / Linneservetter 15779064

nr 1577 9064

Linneservetter

2 st, 1700-tal, Flors Linnemanufaktur i Hälsingland, vävda till Adolf Fredrik och Lovisa Ulrika 1750, monogram i hörn, 99x85 cm

Kondition: slitage, fläckar, hål, broderat/märken efter monogram

Utrop:

4.000 kr

Såld:

4.000 kr

tisdag 14 november 2023
kl 01:52:16