MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Dish 13789021
nr 1378 9021
DISH
2 pcs, nickel silver, Inoxbeck Italien, med förgyllda kanter. Length: 32, 5cm,
600
Monday February 15 2021
at 19:05:47
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.