ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 14855208
nr 1485 5208
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
2 pcs, Ellen Wängberg (1903-1989), Sweden. "Blå blomma 3" respektive "Gula vita nejlikor". Signed, daterade 1964, 1970. Watercolour, 60x42 cm respektive 40x32 cm, outer dimensions including frame: 55x47 cm,
WATERCOLOURS, 2 st, "Blå blomma 3" respektive "Gula vita nejlikor". Signerad, daterade 1964,1970. Akvarell, 60x42 cm respektive 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 55x47 cm
Ellen Wängberg, Swedish painter born 1903, dead 1989.
SEK 100
Monday August 29 2022
at 18:46:05
29/8 18:41:05
Ellen Wängberg
Read more about Ellen Wängberg