Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawing 9111476



*

nr 911 1476


DRAWING

Cederberg, modell, signed. 1930, subject: 40x24,


Cederberg, modell, signerad. 1930, motivet: 40x24


Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday September 15 2014
at 18:07:34


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/9 21:51:46 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller cederberg modell teckning vattenfärg
  • 8033 WATERCOLOUR
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:29
  • 8070 MIXED MEDIA
    4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:33
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20




Ladda ner broschyr