KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14598277
*
nr 1459 8277
Holger Almqvist
(1907-1978), Sverige
Oljemålning, Komposition med blomster. Signerad, daterad 1965. Olja på duk, 71x79 cm, yttermått inklusive ram: 80x88 cm
Kondition: slitage, skador
Holger Almqvist, svensk konstnär född 1907, död 1978.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2022
kl 18:30:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 14:29:32
1
500 kr
4/4 16:22:11
2
1.000 kr
4/4 17:26:26
3
1.500 kr
4/4 17:26:48
4
1.500 kr
4/4 17:26:48
3
1.500 kr (Budbetjänt)
4/4 17:27:16
4
1.700 kr
4/4 18:08:33
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: holger almqvist olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Holger Almqvist
Kondition: slitage, skador
Holger Almqvist, svensk konstnär född 1907, död 1978.
Läs om budbetjänten
nr 1459 8277
Holger Almqvist
(1907-1978), Sverige
Oljemålning, Komposition med blomster. Signerad, daterad 1965. Olja på duk, 71x79 cm, yttermått inklusive ram: 80x88 cm
Kondition: slitage, skador
Holger Almqvist, svensk konstnär född 1907, död 1978.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/4 14:29:32 | 1 | 500 kr |
| 4/4 16:22:11 | 2 | 1.000 kr |
| 4/4 17:26:26 | 3 | 1.500 kr |
| 4/4 17:26:48 | 4 | 1.500 kr |
| 4/4 17:26:48 | 3 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 4/4 17:27:16 | 4 | 1.700 kr |
| 4/4 18:08:33 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: holger almqvist olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



