KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15922013

nr 1592 2013

Mona Seilitz

(1943-2008), Sverige

Oljemålning, Dam vid badtunna. Signerad. Olja på duk, 100x60 cm, yttermått inklusive ram: 110x70 cm

Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

3.400 kr

måndag 22 januari 2024
kl 18:49:37

  • 22 jan

Specialauktion Mona Seilitz

Läs mer om Specialauktion Mona Seilitz

Mona Seilitz

Läs mer om Mona Seilitz