ART / Lithographs / Litograph in colors 15385429
nr 1538 5429
Thage Nordholm
(1927-1990), Sverige
Thage Nordholm (1927-1990), Sweden. Sig, 250 upplaga. Litograph in colors, Image dimensions: 62-71 cm, outer dimensions including frame: 62x75 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, 2 st, Sig, 250 upplaga. Färglitografi, bildmått: 62-71 cm, yttermått inklusive ram: 62x75 cm. Signerad
600
SEK 300
Monday May 1 2023
at 18:22:52
30/4 19:51:18
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Sigurd Persson (1914-2002)
Ädelsmed och designer, född och uppvuxen i Helsingborg.