KONST / Litografier / Färglitografi 15385429
nr 1538 5429
Thage Nordholm
(1927-1990), Sverige
2 st, Sig, 250 upplaga. Färglitografi, bildmått: 62-71 cm, yttermått inklusive ram: 62x75 cm. Signerad
Thage Nordholm, svensk målare född 1927, död 1990.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 maj 2023
kl 18:22:52
30/4 19:51:18
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Sigurd Persson (1914-2002)
Ädelsmed och designer, född och uppvuxen i Helsingborg.