MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Fot 16737373
nr 1673 7373
Fot
late 19th century, nickel silver, (saknar glasskål). Height: 43 cm,
Sent 1800-tal, nysilver, (saknar glasskål). Höjd: 43 cm
400
SEK 350
Monday January 20 2025
at 20:37:22
100 kr
250 kr
300 kr (Robot)
350 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.