Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculpture 11017261



*

nr 1101 7261


SCULPTURE

signed, ceramics, height: 15 cm,


Signerad, Keramik, höjd: 15 cm


Estimate:

800

Sold:

SEK 1000

Auction date:

Monday April 10 2017
at 20:29:05


  • Bid history
Time Bidder Bid
5/4 20:27:13 1      300 kr
5/4 21:38:36 2      150 kr
5/4 21:38:36 1      200 kr (Robot)
5/4 21:38:50 2      250 kr
5/4 21:38:50 1      300 kr (Robot)
5/4 21:39:08 2      350 kr
5/4 21:50:32 1      450 kr
5/4 22:39:30 2      500 kr
6/4 07:25:10 3      800 kr
6/4 20:48:19 2      700 kr
6/4 20:48:19 3      800 kr (Robot)
6/4 20:52:57 2      900 kr
9/4 18:02:09 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
  • 7042 SCULPTURE
    bronze, Puck Stocklassa (1922-2014), Sweden. Signe..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:31
  • 7066 SCULPTURE
    Gudmundur Einarsson, Iceland, walrus. Ceramics. Le..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 19:30
  • 7046 SCULPTURE
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sweden. Signed. Hei..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:55




Ladda ner broschyr