ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11367294
*
nr 1136 7294
Spegel
förgylld, 46x36
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 oktober 2017
kl 20:16:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/10 20:14:23
1
400 kr
15/10 20:27:05
2
150 kr
15/10 20:27:05
1
200 kr (Budbetjänt)
15/10 20:28:47
2
250 kr
15/10 20:28:47
1
300 kr (Budbetjänt)
16/10 15:03:50
3
500 kr
16/10 18:51:07
1
600 kr
16/10 18:53:05
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1136 7294
Spegel
förgylld, 46x36
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 oktober 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/10 20:14:23 | 1 | 400 kr |
| 15/10 20:27:05 | 2 | 150 kr |
| 15/10 20:27:05 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 15/10 20:28:47 | 2 | 250 kr |
| 15/10 20:28:47 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 16/10 15:03:50 | 3 | 500 kr |
| 16/10 18:51:07 | 1 | 600 kr |
| 16/10 18:53:05 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



