KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14232041
*
nr 1423 2041
Per Landström
(1910-1999), Sverige
Signerad, daterad 1987, "Ludviksbergsgatan", 29x43, yttermått inklusive ram: 39x53, akvarell
Per Landström, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2021
kl 19:11:49
- Konstnär/Designer
Per Landström
Per Landström, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Läs mer om Per Landström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller per landström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22
*
Per Landström
Per Landström, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Läs mer om Per Landström
nr 1423 2041
Per Landström
(1910-1999), Sverige
Signerad, daterad 1987, "Ludviksbergsgatan", 29x43, yttermått inklusive ram: 39x53, akvarell
Per Landström, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2021 |
- Konstnär/Designer
Per Landström
Per Landström, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.Läs mer om Per Landström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller per landström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22



