ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11676223
*
nr 1167 6223
Spegel
"HUWA Spiegel", 91x35
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 mars 2018
kl 18:09:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/3 20:10:34
1
100 kr
4/3 11:32:18
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 1167 6223
Spegel
"HUWA Spiegel", 91x35
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 mars 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/3 20:10:34 | 1 | 100 kr |
| 4/3 11:32:18 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



