Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 8692334



*

nr 869 2334


Evy Låås

(1923-1999), Sverige


Evy Låås (1923-1999), still life, stämpelsign. signature a tergo, sheet: 33x26, unframed.


WATERCOLOUR (F), Evy Låås (1923-1999), stilleben, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 33x26


Condition: oramade

Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

400

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday January 13 2014
at 19:41:58


  • Bid history
Time Bidder Bid
10/1 16:22:04 1      100 kr
13/1 19:36:45 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Evy Låås

Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.

Read more about Evy Låås
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: a tergo akvarell akvareller evy låås på baksidan stilleben stämpelsign svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr