ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10941595
*
nr 1094 1595
Spegel
Nutida, 85x85
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 mars 2017
kl 20:47:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 09:45:18
1
250 kr
5/3 17:39:38
2
150 kr
5/3 17:39:38
1
200 kr (Budbetjänt)
5/3 17:39:52
2
250 kr
5/3 17:39:52
1
250 kr (Budbetjänt)
5/3 17:40:18
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1094 1595
Spegel
Nutida, 85x85
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 mars 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/3 09:45:18 | 1 | 250 kr |
| 5/3 17:39:38 | 2 | 150 kr |
| 5/3 17:39:38 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 5/3 17:39:52 | 2 | 250 kr |
| 5/3 17:39:52 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 5/3 17:40:18 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



