KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13137385
*
nr 1313 7385
Christina Knall
(f. 1947), Sverige
Blandteknik, Landskap. Signerad, daterad -72. Motivet: 18,5x23,5
Christina Knall, född 1947 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 19:31:45
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik christina knall landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:16
-
6286 Blandteknik
Gunilla Sköld, modell. Signerad, daterad -84. Blan..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:08
-
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:59
-
6204 Blandteknik
Jean-Pierre Vielfaure (1930-2015), Frankrike. Sign..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:11
*
Christina Knall
Christina Knall, född 1947 i Stockholm, svensk målare.
nr 1313 7385
Christina Knall
(f. 1947), Sverige
Blandteknik, Landskap. Signerad, daterad -72. Motivet: 18,5x23,5
Christina Knall, född 1947 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik christina knall landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:16
-
6286 Blandteknik
Gunilla Sköld, modell. Signerad, daterad -84. Blan..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:08 -
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:59 -
6204 Blandteknik
Jean-Pierre Vielfaure (1930-2015), Frankrike. Sign..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:11