Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 8939246



*

nr 893 9246


Pierre Bonnard

(1867-1947), Frankrike


Pierre Bonnard, monogramsignerad i plåten, subject: 18x12,


ETCHING, Pierre Bonnard, monogramsignerad i plåten, motivet: 18x12


Pierre Bonnard, French painter, born 1867, dead 1947.

Estimate:

1000

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday May 12 2014
at 18:39:32


  • Bid history
Time Bidder Bid
9/5 11:22:57 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Pierre Bonnard

Pierre Bonnard, French painter, born 1867, dead 1947.

Read more about Pierre Bonnard
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik pierre bonnard
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:11




Ladda ner broschyr