Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Engraving 17309113



*

nr 1730 9113


ENGRAVING

3 pcs, 20th century, kopia efter begravningsplanschen, Karl X, 46x257+ 100+ 100,


3 delar, 1900-tal, kopia efter begravningsplanschen, Karl X, 46x257+ 100+ 100, oramad


Estimate:

600

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday October 13 2025
at 20:53:41


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/10 08:05:30 1      100 kr
13/10 18:39:31 2      150 kr
13/10 19:34:43 1      200 kr
13/10 20:37:47 2      250 kr
13/10 20:48:04 3      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: begravningsplanschen etsningar grafik gravyr karl x
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr