ART / Lithographs / Litograph in colors 14332008
nr 1433 2008
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Madeleine Pyk (b. 1934), Sweden. 'Röd sol över Stockholm. Signed, numbered 37/200, dated -74. Litograph in colors, Image dimensions: 55x59, outer dimensions including frame: 73x75, glas saknas,
LITOGRAPH IN COLORS, "Röd sol över Stockholm" Signerad, numrerad 37/200, daterad -74. Färglitografi, bildmått: 55x59, yttermått inklusive ram: 73x75, glas saknas
Madeleine Pyk, born 1934 in Stockholm.
3000
SEK 2800
Monday November 22 2021
at 18:35:43
22/11 17:05:46
2.600 kr
22/11 18:30:44
- Thema-auction
Nov 22
Read more about Grafik