KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15848079
*
nr 1584 8079
Hadar Jönzén
(1885-1977), Sverige
Oljemålning, Sydländskt motiv. Signerad. Olja på pannå, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 65x74 cm
Hadar Jönzén, svensk målare född i Stockholm 1885, död 1977.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2023
kl 19:57:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/12 17:43:36
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Hadar Jönzén
Hadar Jönzén, svensk målare född i Stockholm 1885, död 1977.
Läs mer om Hadar Jönzén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hadar jönzén olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländskt motiv
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32
*
Hadar Jönzén
Hadar Jönzén, svensk målare född i Stockholm 1885, död 1977.
Läs mer om Hadar Jönzén
nr 1584 8079
Hadar Jönzén
(1885-1977), Sverige
Oljemålning, Sydländskt motiv. Signerad. Olja på pannå, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 65x74 cm
Hadar Jönzén, svensk målare född i Stockholm 1885, död 1977.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/12 17:43:36 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Hadar Jönzén
Hadar Jönzén, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1885, död 1977.Läs mer om Hadar Jönzén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hadar jönzén olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländskt motiv
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32



