Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 12544450



*

nr 1254 4450


PASTEL

Signerad Wrede, 47x30, girl,


Signerad Wrede, 47x30, Flicka


Droit De Suite

Yes

Estimate:

300

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday May 13 2019
at 18:52:41


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/5 17:45:12 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller barnporträtt flicka färgkrita pastell porträttmåleri vattenfärg
  • 9425 PASTEL
    Gustaf Höglund (1910-1994), Sweden. Signed with mo..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 18:50
  • 9341 PASTEL
    Kurt Carendi (1905-1971), Sweden. Signed, 49x30 cm..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 18:36




Ladda ner broschyr