Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 17474395



*

nr 1747 4395


Lennart Rodhe

(1916-2005), Sverige


Lennart Rodhe (1916-2005), Sweden. Signed, composition, 30x38 cm, outer dimensions including frame: 41x51,


MIXED MEDIA, Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige, Signerad, komposition, 30x38 cm, yttermått inklusive ram: 41x51


Lennart Rodhe, born 1916 in Stockholm, dead 2005, Swedish painter, draughtsman and graphic artist.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

700

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday December 8 2025
at 20:50:55


  • Bid history
Time Bidder Bid
8/12 19:53:24 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Lennart Rodhe

Lennart Rodhe, born 1916 in Stockholm, dead 2005, Swedish painter, draughtsman and graphic artist.

Read more about Lennart Rodhe
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik komposition lennart rodhe svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8033 WATERCOLOUR
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:29
  • 8070 MIXED MEDIA
    4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:33
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20




Ladda ner broschyr