KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11755134
*
nr 1175 5134
Jan Stenvinkel
(1933-1989), Sverige
Blandteknik, "Eldbalkong", 1985,27x35
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2018
kl 20:27:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/4 17:04:36
1
500 kr
16/4 20:22:09
2
500 kr
16/4 20:22:09
1
500 kr (Budbetjänt)
16/4 20:22:34
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jan Stenvinkel
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
Läs mer om Jan Stenvinkel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jan stenvinkel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12
*
Jan Stenvinkel
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Jan Stenvinkel
nr 1175 5134
Jan Stenvinkel
(1933-1989), Sverige
Blandteknik, "Eldbalkong", 1985,27x35
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/4 17:04:36 | 1 | 500 kr |
| 16/4 20:22:09 | 2 | 500 kr |
| 16/4 20:22:09 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 16/4 20:22:34 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jan Stenvinkel
Jan Stenvinkel, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.Läs mer om Jan Stenvinkel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jan stenvinkel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12



