Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11755134



*

nr 1175 5134


Jan Stenvinkel

(1933-1989), Sverige


Blandteknik, "Eldbalkong", 1985,27x35


Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 april 2018
kl 20:27:34


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/4 17:04:36 1      500 kr
16/4 20:22:09 2      500 kr
16/4 20:22:09 1      500 kr (Budbetjänt)
16/4 20:22:34 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Jan Stenvinkel

Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.

Läs mer om Jan Stenvinkel
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jan stenvinkel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7080 Blandteknik
    2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:59
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:03
  • 6402 Blandteknik
    Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:12




Ladda ner broschyr