Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 11086125



*

nr 1108 6125


Lolo Holmqvist

(1920-2004), Sverige


Lolo Holmqvist (1920-2004), signed, 1950, 23x18,


WATERCOLOUR, Lolo Holmqvist (1920-2004), signerad, 1950, 23x18


Lolo Holmqvist, Swedish painter, born 1920, dead 2004.

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday May 15 2017
at 20:53:44


  • Bid history
Time Bidder Bid
15/5 16:47:21 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Lolo Holmqvist

Lolo Holmqvist, Swedish painter, born 1920, dead 2004.

Read more about Lolo Holmqvist
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller lolo holmqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr