KONST / Litografier / Färglitografi 12757343
nr 1275 7343
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, PT, signerad. Hamn. Motivet: 55x70 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 16 september 2019
kl 19:25:45
100 kr
350 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin