KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14072100

nr 1407 2100

Marie-Louise Stolpe

(1835-1915), Sverige

Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1891. Olja på duk, 57x42 cm, yttermått inklusive ram: 73x59 cm

Marie-Louise Stolpe, svensk konstnär född 1835 i Gävle, död 1915 i Norrköping.

Utrop:

700 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 5 juli 2021
kl 20:39:40

Marie-Louise Stolpe

Läs mer om Marie-Louise Stolpe