KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14072100
nr 1407 2100
Marie-Louise Stolpe
(1835-1915), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1891. Olja på duk, 57x42 cm, yttermått inklusive ram: 73x59 cm
Marie-Louise Stolpe, svensk konstnär född 1835 i Gävle, död 1915 i Norrköping.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 5 juli 2021
kl 20:39:40
400 kr
350 kr
350 kr
350 kr
450 kr
800 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
Marie-Louise Stolpe
Läs mer om Marie-Louise Stolpe