KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13872040

nr 1387 2040

Endre Nemes

(1909-1985), Sverige

Etsning, Endre Nemes (1909-1985), Sverige. Signerad, daterad 48. Motivet: 28x31cm, yttermått inklusive ram: 40x43cm

Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 29 mars 2021
kl 19:47:31

Endre Nemes

Läs mer om Endre Nemes