KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 15396435
nr 1539 6435
Ivar Ekelund
(1908-2002), Sverige
Blyerts, "Hopplös väntan". Signerad, oramad. Bildmått: 16x10 cm
Ivar Ekelund, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1908, död 2002.
Utrop:
400 kr
måndag 8 maj 2023
kl 18:55:31
Ivar Ekelund
Läs mer om Ivar Ekelund