KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertstecknig 10824636
nr 1082 4636
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Blyertstecknig, Einar Jolin (1890-1976), Sign 1931, Ansikte, bladets mått: 37x25. Proveniens Einar Jolin
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 9 januari 2017
kl 20:40:00
300 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr