KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13976666

nr 1397 6666

Oljemålningar

ett par, Nils Nilsson. Signerad, daterad 18, fjällandskap, yttermått inklusive ram: 34x53 cm

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 17 maj 2021
kl 20:57:29

Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.