KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11546131
*
nr 1154 6131
James Coignard
(1925-2008), Frankrike
Etsning, 37/60, bm57x43
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2018
kl 18:54:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/12 10:28:43
1
300 kr
29/12 10:42:48
2
350 kr
8/1 18:48:51
3
450 kr
8/1 18:49:44
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
James Coignard
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Läs mer om James Coignard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik james coignard
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:37
-
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:04
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:12
*
James Coignard
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Läs mer om James Coignard
nr 1154 6131
James Coignard
(1925-2008), Frankrike
Etsning, 37/60, bm57x43
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/12 10:28:43 | 1 | 300 kr |
| 29/12 10:42:48 | 2 | 350 kr |
| 8/1 18:48:51 | 3 | 450 kr |
| 8/1 18:49:44 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
James Coignard
James Coignard, fransk mÃ¥lare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.Läs mer om James Coignard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik james coignard
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:37 -
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:04 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:12



