bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345023



*

nr 934 5023


Stefan Tunedal

(f. 1959), Sverige


Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), fåglar, signerad, 57x70


Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 19:32:04


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/1 19:07:49 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion

  • Konstnär/Designer

Stefan Tunedal

Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Läs mer om Stefan Tunedal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6575 Oljemålning
    Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Skördemotiv. Mon..//
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 oktober kl 20:21
  • 4077 Oljemålning
    Alf H Forsberg (f. 1939), Sverige. Fåglar, signera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 oktober kl 19:57
  • 4360 Oljemålning
    Allan Karlsson, "Nöjets estrader och blind spelman..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 oktober kl 18:51
  • 5042 Oljemålning
    Allan Karlsson, Gustav V landstiger i Båstad 1970,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 oktober kl 18:48
  • 4275 Oljemålning
    Anders Andrén, marin. Olja på pannå, 25x34
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 oktober kl 20:55
  • 4345 Oljemålning
    Anna Rosenbäck (f. 1969), Sverige. Olja på duk, si..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 oktober kl 18:32




Ladda ner broschyr