KONST / Litografier / Färglitografi 10562315
nr 1056 2315
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Oskar Bergman (1879-1963), fruktträd i blom, 77/260, signerad, motivet: 35x38
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 19 september 2016
kl 19:36:17
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman