KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 17475072

nr 1747 5072

Axel Tallberg

(I860-1928), Sverige

Etsning, Föreställande Zacharias Topelius. Signerad, numrerad 1/25, daterad 1924. Bildmått: 51x38 cm, yttermått inklusive ram: 82x63 cm

Utrop:

500 kr

måndag 8 december 2025
kl 19:11:34

Axel Tallberg

Läs mer om Axel Tallberg