Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Thermal jug 11104136



*

nr 1110 4136


THERMAL JUG

TV-kanna, Termoverken Jönköping, 1950s,


TV-kanna, Termoverken Jönköping, 1950-tal


Estimate:

300

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday May 22 2017
at 19:57:30


  • Bid history
Time Bidder Bid
15/5 08:52:22 1      100 kr
20/5 17:11:54 2      250 kr
21/5 22:44:09 3      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • May 22

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: termoskanna termoverken jönköping tv-kanna
  • 8140 FIRE SET
    forging, contemporary production. Height: 70 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:51
  • 7210 PENDANTS
    3 pcs, old, including silver. Height: 3-7 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:36
  • 8026 Jarniniere
    Art Nouveau, late 19th - early 20th century, metal..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:31




Ladda ner broschyr