Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  FURNITURE / Cupboards & Cabinets / Wardrobe cupboard 12848573



*

nr 1284 8573


WARDROBE CUPBOARD

1900-taöets första hälft, painted, mirror. Width: 72 cm. Width: 50cm. Height: 184 cm, , key


1900-taöets första hälft, bemålad, spegel. Bredd: 72 cm. Djup: 50cm. Höjd: 184 cm, nyckel


Estimate:

1000

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday October 28 2019
at 20:17:35


  • Bid history
Time Bidder Bid
28/10 20:00:12 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: garderob garderober garderobsskåp klädskåp skåp spegel
  • 9126 BOOKCASE
    1940s, elm wood. Length: 80 cm, width: 25 cm, heig..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:56
  • 9118 BOOK CABINET
    late 19th century. Length: 91 cm, width: 53 cm, he..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:59
  • 9157 TABLE
    med uppsats, Louis XV style. Length: 74 cm, width:..//
    Present: SEK 1200

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:02
  • 9148 SECRETAIRE
    20th century, inlaid woodwork, stil kopia. Length:..//
    Present: SEK 2400

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:09
  • 9110 WHAT-NOT
    painted white. Length: 53 cm. Width: 30 cm, height..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:50
  • 9085 HANGING CUPBOARD
    Sent 1900-tal, 'Wimbledon Tennis Club'. Length: 46..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:36




Ladda ner broschyr