KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688302
*
nr 1468 8302
Alexis Ankarcrona
(1825-1901), Sverige
Oljemålning, Sträckande änder. Signerad, daterad 1898. Olja på duk, 31x50, yttermått inklusive ram: 44x64 cm
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 24 maj 2022
kl 18:11:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/5 12:33:58
1
900 kr
24/5 16:48:16
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alexis Ankarcrona
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
Läs mer om Alexis Ankarcrona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexis ankarcrona olja olja på duk oljemålning oljemålningar sträckande änder svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
Alexis Ankarcrona
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
Läs mer om Alexis Ankarcrona
nr 1468 8302
Alexis Ankarcrona
(1825-1901), Sverige
Oljemålning, Sträckande änder. Signerad, daterad 1898. Olja på duk, 31x50, yttermått inklusive ram: 44x64 cm
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
tisdag 24 maj 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/5 12:33:58 | 1 | 900 kr |
| 24/5 16:48:16 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alexis Ankarcrona
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.Läs mer om Alexis Ankarcrona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexis ankarcrona olja olja på duk oljemålning oljemålningar sträckande änder svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



