KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15763263
*
nr 1576 3263
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, Insjölandskap. Signerad. Olja på duk, 73x54 cm, yttermått inklusive ram: 85x65 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2023
kl 20:33:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 22:50:04
1
100 kr
6/11 09:48:00
2
150 kr
6/11 18:19:07
3
200 kr
6/11 19:34:17
2
250 kr
6/11 20:11:53
3
300 kr
6/11 20:16:44
2
350 kr
6/11 20:17:31
4
400 kr
6/11 20:18:56
2
450 kr
6/11 20:23:37
4
500 kr
6/11 20:24:02
2
600 kr
6/11 20:28:57
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Läs mer om Bruno Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno karlsson insjölandskap landskap landskap med sjö landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Läs mer om Bruno Karlsson
nr 1576 3263
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, Insjölandskap. Signerad. Olja på duk, 73x54 cm, yttermått inklusive ram: 85x65 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/11 22:50:04 | 1 | 100 kr |
| 6/11 09:48:00 | 2 | 150 kr |
| 6/11 18:19:07 | 3 | 200 kr |
| 6/11 19:34:17 | 2 | 250 kr |
| 6/11 20:11:53 | 3 | 300 kr |
| 6/11 20:16:44 | 2 | 350 kr |
| 6/11 20:17:31 | 4 | 400 kr |
| 6/11 20:18:56 | 2 | 450 kr |
| 6/11 20:23:37 | 4 | 500 kr |
| 6/11 20:24:02 | 2 | 600 kr |
| 6/11 20:28:57 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.Läs mer om Bruno Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno karlsson insjölandskap landskap landskap med sjö landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



