Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 10683017



*

nr 1068 3017


Rolf Lidberg

(1930-2005), Sverige


Rolf Lidberg (1930-2005), Troll, signed. -78,


WATERCOLOUR, Rolf Lidberg (1930-2005), Troll, signerad. -78


Rolf Lidberg, Swedish painter, born 1930, dead 2005.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

5000

Sold:

SEK 2200

Auction date:

Monday November 14 2016
at 18:50:37


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/11 05:08:59 1      2.000 kr
14/11 18:45:37 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Rolf Lidberg

Rolf Lidberg, Swedish painter, born 1930, dead 2005.

Read more about Rolf Lidberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller rolf lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige troll vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr