LIGHTING / Table lamps / Table lamp 9614042
*
nr 961 4042
TABLE LAMP
metal, batik, 1950s/1960s, height: 60 cm,
metall, batik, 50/60-tal, höjd: 60 cm
Estimate:
400
Auction date:
Monday May 11 2015
at 20:20:13
- Thema-auction
May 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: batik bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor metall
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:37
-
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:27
*
TABLE LAMP
Read more about 50/60-tal
nr 961 4042
TABLE LAMP
metal, batik, 1950s/1960s, height: 60 cm,
metall, batik, 50/60-tal, höjd: 60 cm
| Estimate: | 400 |
|---|---|
| Auction date: |
Monday May 11 2015 |
- Thema-auction
May 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: batik bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor metall
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:37 -
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:27



