![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Litografi 7542032
*
nr 754 2032
Björn Wessman
(f. 1949), Sverige
Litografi, B Wessman, komposition, 62/125, motivets mått: 72x53
Björn Wessman, svensk målare född i Hässleholm, Skåne 1949.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2012
kl 18:41:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/4 07:49:16
1
150 kr
21/4 23:25:29
2
200 kr
23/4 13:34:19
3
300 kr
23/4 15:10:15
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Björn Wessman
Björn Wessman, svensk målare född i Hässleholm, Skåne 1949.
Läs mer om Björn Wessman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: b wessman björn wessman grafik komposition litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
*
Björn Wessman
Björn Wessman, svensk målare född i Hässleholm, Skåne 1949.
Läs mer om Björn Wessman
nr 754 2032
Björn Wessman
(f. 1949), Sverige
Litografi, B Wessman, komposition, 62/125, motivets mått: 72x53
Björn Wessman, svensk målare född i Hässleholm, Skåne 1949.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/4 07:49:16 | 1 | 150 kr |
21/4 23:25:29 | 2 | 200 kr |
23/4 13:34:19 | 3 | 300 kr |
23/4 15:10:15 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Björn Wessman
Björn Wessman, svensk mÃ¥lare född i Hässleholm, SkÃ¥ne 1949.Läs mer om Björn Wessman
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: b wessman björn wessman grafik komposition litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08